Eğlenmek istedi başına gelmeyen kalmadı: Böyle dolandırıcılık görülmedi

ABD vatandaşı R. Chrıstıan isimli şahıs 3 Şubat günü İstanbul’a geldi. Argümana nazaran sonraki gün gezmeye çıktığını İstiklal Caddesi’ne yakın bir noktada kendisinden çakmak isteyen ve kendilerini Murat ile Şener olarak tanıtan iki kişi ile tanıştı. Bu şahıslarla ayak üstü sohbet etti. İkili
Chrıstıan’ın bir bara davet etti. Bu barda birlikte eğlenip sohbet ettiler. Gece 02.00’de bardan kalkarken hesabı Murat ve Şener ödedi. Daha sonra bu ikili, “Bizde bir bilet var. Hoş bir gece kulübü var. Bu biletle oraya fiyatsız girebiliriz. İstersen oraya gidip eğlenelim” dediler. Başına geleceklerden habersiz olan Chrıstıan bu teklifi kabul etti.

Hep bir arada Beşiktaş’taki S… isimli işletmeye gittiler. Teze nazaran taksi parasını da Murat ve Şener ikilisi ödeyince Chrıstıan hiç şüphelenmedi. Yerde özel bir locaya oturdular. Bu ikili 2 şişe alkol söyleyerek, işletmede çalışan bayanları masaya davet ettiler. Bayanlarda birer şişe şampanya söyledi. Chrıstıan bu alkollerin fazla olduğunu söyledi. Lakin ikili bir sorun olmadığını, hesabı eşit olarak böleceklerini söylediler. Sabaha gerçek hesap masaya geldi ve Chrıstıan’a hesabın 200 bin TL olduğu söylendi. Chrıstıan, “hesabın çok fazla olduğunu ödeyemeyeceğini” belirtti. Lakin Şenel isimli şahısla art bir odaya alındı. Hesabı ödemesi istendi. Chrıstıan bir kartını garsona uzattı, şifresini girdi. Çekimin gerçekleşmediği söylendi kendisine. Bu kere Chrıstıan öteki bir kart verdi. Fakat tekrar çekimin gerçekleşmediği belirtildi. Daha sonra Apple hesabından çekim yapmayı denediler. Çekimi yapan yetkili bu çekiminde başarısız sonuç verdiğini belirtti.

200 bin TL parası çekildi

O sırada ortaya giren Şener, “tamam hesabı ben ödeyeceğim” dedi. Chrıstıan yalnızca cüzdanındaki 50 doları verdi. Yerden ayılan Chrıstıan ucuz yırtığını düşündü. Fakat durum pek o denli değildi. Chrıstıan’ın 3 farklı kartından toplam 200 bin TL çekilmişti. Chrıstıan Beşiktaş İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne giderek Murat ve Şenel isimli bireylerin işletme ile bir arada hareket ederek kendisini dolandırdığını belirterek şikayetçi oldu.

‘Tartışma çıkmadan yerden ayrıldılar’

İşletme yetkili ise alınan sözünde fiyatlarının menülerinde yazdığını belirterek Chrıstıan’ın ödemeyi yaptığını ve yere bir arada giren üç gencin artışma çıkmadan yerden ayrıldığını kamera manzaralarında bu durumun sabit olduğunu aktardı. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nın hususa ait incelemesi devam ediyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir