Jacinda Ardern, Harvard Üniversitesi’ne katılacak

Yeni Zelanda eski Başbakanı Jacinda Ardern, güz periyodunda süreksiz olarak Harvard Üniversitesi’nin bünyesine katılacak. Harvard Üniversitesi Kennedy Okulu’nun Dekanı Douglas Elmendorf, Jacinda Ardern’in üniversite bünyesine katılacağını duyurdu.

AA’nın aktardığına nazaran, Dekan Elmendorf, “Jacinda Ardern, güçlü ve anlayışlı bir siyasi liderlik sergiledi. Öğrenicilerimize kıymetli bir anlayış getirecek ve her seviyedeki önderin karşılaşabileceği kamu politikası seçimleri hakkında değerli bilgiler verecek” dedi.

‘BU, ÖĞRENMEK İÇİN DE BİR FIRSAT’

Jacinda Ardern ise bu fırsatı sadece deneyimlerini paylaşmak için değil öğrenmek için de bir baht olarak gördüğünü söz ederek, “Liderlerin çoklukla olaylar hakkında düşünmek için çok az vakti vardır lakin gelecek kuşağın başkanlarını hakkıyla desteklemek istiyorsak bu çok önemli” değerlendirmesini paylaştı.

Instagram hesabından açıklama yapan Ardern, Harvard Üniversitesi Kennedy School Kamu Liderliği Merkezi ve Berkman Klein İnternet ve Toplum Merkezi’ndeki programlar için üniversiteye katılmaktan ‘inanılmaz derecede onur duyduğunu’ söz etti.

Harvard’daki misyonunun akabinde Yeni Zelanda’ya dönmeyi planladığını belirten Ardern, güz periyodunda üniversitenin Kamu Liderliği Merkezi’nde 2023 Angelopoulos Global Kamu Önderleri Üyesi ve Hauser Lideri olarak görev yapacak. (DIŞ HABERLER)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir