Kar yolları kapattı, elektrikler kesildi! İlçe karanlığa gömüldü

İlçede dün akşam saatlerinden itibaren tesirli olan kar yağışı yüksek rakımlı köylerde hayatı olumsuz etkiledi.

Köylerde 80 santimetreye ulaşan kar nedeniyle kapanan 13 köy yolunun 5’i Ağlı Köylere Hizmet Götürme Birliği ile Vilayet Özel Yönetimi takımlarınca açıldı. Sekiz köy yolunda ise takımların çalışması sürüyor.

İLÇENİN BÜYÜK KISMI ELEKTRİKSİZ KALDI

Kar nedeniyle elektrik tellerinin kopması yüzünden ilçenin büyük bir kısmına elektrik verilemiyor. Takımlar, elektrik kesintisini gidermek için çalışmalarını sürdürüyor.

Ağlı Köylere Hizmet Götürme Birliği Müdürü Mustafa Yalçın, AA muhabirine, kar yağışının dün akşam saatlerinden itibaren tesirli olduğunu söyledi.

Kar yağışıyla birlikte takımların çalışmalarının başladığını anlatan Yalçın, “On üç köy yolumuz kapandı, şu anda 5’ini açtık. Çalışmalarımıza taşımalı öğrencilerimiz için küme yollarında başladık. Hasta telefonları gelirse oraya yöneliyoruz. Şu anda yolu kapalı olan Akdivan köyünde bir metrenin üzerinde kar olduğu söyleniyor. Bulunduğumuz yerde ise kar kalınlığı yaklaşık 80 santimetre. İki günde, kapanan yerleri açmayı hedefliyoruz.” diye konuştu.

“KAR MAĞDURİYET, ESARET DEĞİL BEREKETTİR”

Turnacık Köyü Muhtarı Turan Çelik ise kar yağışından ötürü keyifli olduklarını söyleyerek, şunları kaydetti:

“Gerek tarlalarımız gerek sularımız için kar yağışı çok uygun oluyor. Takımlarımız bir telefonla yanımızda. Devletimizden Allah razı olsun. Başta Valimiz olmak üzere Kaymakamımız, Özel Yönetim Genel Sekreterimiz, birlik amirliklerimize ağır eforlarından ötürü teşekkür ediyoruz. Kar mağduriyet, esaret değil rahmettir. Biz karı çok seviyoruz. İlçeye birkaç gün ulaşmasak da olur. Traktörle ulaşımı sağlayabiliyoruz.” (AA)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir